آموزش تلویزیون

آموزش باز کردن منوی مخفی تلویزیون سامسونگ – چگونه وارد منوی مخفی تلویزیون سامسونگ شویم؟

چگونه وارد منو مخفی سامسونگ شویم؟

امروزه شرکت سامسونگ در تلویزیون های مدرن و پیشرفته ی خود برای بالابردن سطح کیفیت و ارتقاء برنامه‌ های تلویزیونی علاوه بر اصلی ترین منو, منوی متفاوت و خاص را در تلویزیون هایش جای داده است تا محتوای تلویزیونی در بهترین حالت و بر اساس نیازمندی کاربران پخش شود. این منو حالتی مخفی و پنهانی دارد و با روش های خاصی می توانید به آن دسترسی داشته باشید. این منو پیشرفته ترین تنظیمات تلویزیون را در بر می گیرد بنابراین برای جلوگیری از به هم ریختن تنظیمات اصلی آن باید افرادی با تجربه و حرفه ای به آن دسترسی داشته باشند و تغییرات لازم را انجام دهند. در این مقاله آموزش ورود به منوی مخفی تلویزیون های سامسونگ را ذکر خواهیم کرد و با مطالعه‌ ی آن اطلاعات کافی را برای شما روشن سازی خواهیم کرد.

امروزه شرکت سامسونگ در تلویزیون های مدرن و پیشرفته ی خود برای بالابردن سطح کیفیت و ارتقاء برنامه‌ های تلویزیونی علاوه بر اصلی ترین منو, منوی متفاوت و خاص را در تلویزیون هایش جای داده است تا محتوای تلویزیونی در بهترین حالت و بر اساس نیازمندی کاربران پخش شود. این منو حالتی مخفی و پنهانی دارد و با روش های خاصی می توانید به آن دسترسی داشته باشید. این منو پیشرفته ترین تنظیمات تلویزیون را در بر می گیرد بنابراین برای جلوگیری از به هم ریختن تنظیمات اصلی آن باید افرادی با تجربه و حرفه ای به آن دسترسی داشته باشند و تغییرات لازم را انجام دهند. در این مقاله آموزش ورود به منوی مخفی تلویزیون های سامسونگ را ذکر خواهیم کرد و با مطالعه‌ ی آن اطلاعات کافی را برای شما روشن سازی خواهیم کرد.

منوی مخفی تلویزیون سامسونگ چیست؟

منو مخفی تلویزیون های سامسونگ
منو مخفی تلویزیون های سامسونگ

سازندگان تلویزیون سامسونگ معمولاً در داخل سیستم عاملی که محصولات شان را به کار می‌ اندازد، یک منوی سرویس قرار می‌ دهند که از دید کاربر پنهان می‌ ماند، هم در گزینه‌ های پیکر بندی که روی صفحه ظاهر می‌ شوند و هم در کنترل از راه دور، زیرا برای استفاده در فنی آنها طراحی شده است.  در مورد تلویزیون های هوشمند سامسونگ ، دسترسی به آنها از طریق ترکیبی از کلید های روی ریموت کنترل انجام می شود. از  منوی مخفیانه تلویزیون سامسونگ می‌ توانید دستگاه را به مقادیر پیش فرض باز نشانی کنید، عملکرد بلوتوث را (در صورت موجود بودن) فعال کنید یا صدا را محدود کنید و بسیاری موارد دیگر. با این حال، فعال کردن گزینه های پیشرفته توصیه نمی شود، زیرا استفاده نادرست می تواند ضمانت تلویزیون را باطل کند. بدون مقدمه، راه ورود به منوی مخفی تلویزیون هوشمند سامسونگ را به شما نشان می دهیم. ایده آل ترین راه برای دسترسی به منوی سرویس تلویزیون سامسونگ، استفاده از کنترل از راه دور هوشمند است.

برای مشاهده و خرید انواع تلویزیون سامسونگ از بانه , کلیک کنید.

با یک کنترل از راه دور، می توانید به راحتی تنظیمات تلویزیون خود را برای عملکرد مطلوب پیکر بندی کنید. دسترسی به منو بدون کنترل از راه دور امکان پذیر است اما ممکن است زمان ببرد. هر روشی که تصمیم به استفاده از آن دارید بستگی به حالت دسترسی ترجیحی شما دارد و به نظر می رسد بهترین کار برای شما باشد. همیشه به راهنمای منوی سرویس تلویزیون سامسونگ خود مراجعه کنید تا مطمئن شوید که روش انتخابی شما با مدل تلویزیون شما مطابقت دارد.

کاربرد منوی مخفی تلویزیون سامسونگ

دسترسی به منوی مخفی تلویزیون سامسونگ به شما امکان می‌ دهد تا برخی از ویژگی‌ هایی را که تا به حال در دسترس ما نبودند، روشن یا خاموش نمایید. قبل از هر تغییری در تنظیمات این منو، تغییرات را یادداشت کنید تا در صورت بروز مشکل بتوانید آنها را برگردانید. به ندرت پیش می‌ آید که این منو با توجه به وضعیتی که در آن عرضه می‌ شود، متوجه تغییرات بزرگی شود. به عنوان مثال، بلوتوث را می توان در مواردی فعال کرد که به طور پیش فرض غیرفعال است و بنابراین می توانید از طریق هدفون بی سیم به تلویزیون گوش دهید یا تعادل رنگ سفید را در سطح صفحه تنظیم کنید. به احتمال زیاد، اجرای یک فرمت کارخانه در صورت بروز مشکل، تنها ابزار واقعا واقعی است اگر چیزی درست پیش نمی ‌رود. دیگر گزینه‌های کمتر مفید برای مصرف‌کننده ممکن است فعال کردن حالت هتل یا مسدود کردن راهنمای کانال، بررسی کل ساعت‌ های استفاده از دستگاه، تغییر تنظیمات پیشرفته مانند حداکثر سطح صدای بلندگو ها یا انجام آزمایش‌ ها با خود باشد. هنگامی که وارد منوی مخفی شدید، فقط باید دکمه روشن/خاموش روی کنترل از راه دور را فشار داده و نگه دارید تا تلویزیون کاملاً خاموش شود . هنگامی که دکمه پاور را دوباره فشار دهید، تلویزیون طبق معمول در حالت عادی خود بالا می رود.

می توانید موارد زیر را در منوی سرویس مخفی تلویزیون هوشمند سامسونگ خود بیابید.

 1. نسخه و مدل تلویزیون
 2. تاریخ و سال ساخت تلویزیون
 3. جزئیات در مورد تمام پورت های تلویزیون سامسونگ
 4. دستورالعمل های نصب تلویزیون به دیوار
 5. تغییر حالت تلویزیون سامسونگ
 6. منطقه وای فای شما
 7. غیر فعال کردن حالت صفحه نمایش FRC
 8. خاموش و روشن کردن حالت هتل و حالت فروشگاه
 9. تنظیم کردن تعادل رنگ سفید و سطوح رنگ
 10. تولید ترنر دیجیتال
 11. انجام دادن کالیبراسیون صفحه نمایش و تست صفحه نمایش
 12. کنترل کردن سطح صدا و سیگنال

روش باز کردن منوی مخفی تلویزیون سامسونگ

منوی مخفی تلویزیون از قابلیت‌ های مهمی است که در تلویزیون‌ های هوشمند و امروزی مشاهده می‌ شود. این منو مختص قسمت‌ های پیشرفته و تخصصی دستگاه است که جدا از منوی اصلی این تلویزیون، تنظیمات پیشتازی را در خود دارد و حالت نمایشی بهتری از تصاویر، صدا٫ سیستم عامل٫ رنگ و روشنایی توسط آن تنظیم می‌ شود و کیفیت دستگاه افزایش می‌ یابد. این منو باید به صورت ماهرانه تنظیم شود چون تنظیمات اشتباه و خطا در آن حالت نمایشی تلویزیون را مختل می‌ کند. کاربران عزیز در این مقاله راهنمایی برای دستیابی به این منوی مخفی را ذکر می کنیم:

1. در روش اول که روش رایجی است دکمه‌ های info و Menu و Mute و Power را روی ریموت به صورت متوالی پشت سر یک دیگر بزنید تا وارد تنظیمات مخفی تلویزیون شوید.

2. در روش دوم ابتدا دکمه‌ی Mute و پس از آن کلیدهای 1, 8 و 2 را می زنیم و سپس دکمه‌ی Power را در ریموت کنترل خود به ترتیب و منظم پشت سرهم بزنید تا منوی مخفی تلویزیون در پنل صفحه ظاهر شود.

3. در روش بعدی که بسیار آسان است کلیدهای Display و P.STD و Mute و Power کنترل را به ترتیب بزنید تا در کمترین زمان منوی مخفی نشان داده شود.

4. دکمه‌ های DISPLAY و MENU و MUTE و POWER به کمک ریموت کنترل مختص تلویزیون به  صورت متوالی به ترتیب بزنید و وارد منوی  کاربردی شوید.

5. دکمه‌ی MUTE و بعد از آن کلید 1 را دو دفعه پشت سرهم و سپس کلید 9 را بزنید و به صورت خودکار وارد حالت مخفی شوید.

6. دکمه‌ یSLEEP سپس P.STD و MUTE و بعد از آن POWER در ریموت کنترل بزنید.

7. دکمه‌ی P.STD و سپس Help و بعد از آن کلید Sleep و Power را بزنید.

8. در روش دیگر به صورت ترتیبی کلید های P.STD و سپس Menu و همچنین دکمه Sleep و Power را بزنید.

به کمک این راهکار ها می توانید دسترسی راحتی به منوی مخفی داشته باشید.

پس از اجرا این روش ها برای بازکردن منوی مخفی کادری به عنوان ورود به منو باز خواهد شد

روش باز کردن منو مخفی تلویزیون های سامسونگ
روش باز کردن منو مخفی تلویزیون های سامسونگ

رمز منوی مخفی تلویزیون سامسونگ

رمز های زیادی برای دسترسی به منوی سرویس در مدل های تلویزیون سامسونگ وجود دارد. می توانید رمز های زیر را یکی یکی امتحان نمایید تا زمانی که به منوی سرویس دسترسی پیدا کنید:

ابتدا روش زیر را امتحان کنید. در تمام سری های تلویزیون جدید سامسونگ کار می کند:

روش 1: تلویزیون خود را خاموش نکنید. آن را روشن نگه داشته و سپس دکمه های زیر را به سرعت روی کنترل از راه دور تلویزیون فشار دهید:

نادیده گرفتن + 1 + 1 + 9 + Enter

روش های دیگر:

در اینجا دکمه ” Enter ” دکمه OK/Select موجود در مرکز دکمه های چپ/راست/بالا/پایین است. منوی سرویس مخفی را باز می کند که به شما امکان می دهد حالت مهمان نوازی/حالت هتل و غیره را روشن/خاموش کنید.

اگر روش ذکر شده در بالا برای شما کار نمی کند، روش های زیر را امتحان کنید:

ابتدا تلویزیون خود را با استفاده از کنترل از راه دور خاموش کنید، سپس دکمه های زیر را به سرعت روی کنترل از راه دور فشار دهید:

اطلاعات + تنظیمات + بی‌صدا + بی‌صدا کردن برق

+ 1 + 8 + 2 +

بی‌صدا کردن برق + 1 + 1 + 9 +

نمایشگر/اطلاعات + منو + بی‌صدا کردن +

نمایشگر/اطلاعات روشن/خاموش + P.STD + بی‌صدا کردن + Power

P.STD + راهنما + Sleep + Power

P.STD + Menu + Sleep + Power

Sleep + P.STD + Mute + Power

می‌توانید دکمه‌های کانال بالا/پایین را فشار دهید تا بین گزینه‌های موجود حرکت کنید. برای تغییر مقادیر آنها، دکمه های افزایش /کاهش صدا را فشار دهید .

برای مشاهده و خرید انواع تلویزیون از بانه , کلیک کنید.

چگونه وارد منوی مخفی تلویزیون سامسونگ شویم؟

در تلویزیون‌ های هوشمند سامسونگ علاوه بر تنظیمات اصلی, سری از تنظیمات کاربردی جای داده شده است که امکاناتی فراتر از منوی اصلی را می‌ توان در آن تنظیم کرد و ویژگی هایی را که توسط منوی اصلی نمی‌ توان تغییر داد در این قسمت قابل تغییر است. این منوی کاربردی و جدید را فهرست مخفی تلویزیون می‌ گویند. در این قسمت تنظیمات مربوطه به صدا, تصویر, و سیستم نرم افزار اصلی قابل تغییر و ارتقاء دادن است. عملیات انجام شده در این قسمت باید کاملا ماهرانه باشد چون تغییر نا متناسب در آن سبب اختلال کارکرد تلویزیون می‌شود بنابراین دقت در تنظیمات آن بسیار مهم ضروری می باشد و باید توسط تکنسین مختص به این حیطه و افراد ماهر و زبردست انجام شود. در این مقاله تمام اطلاعات و روش های جامعی را برای دسترسی به این منوی جذاب برای کاربران ارائه دادیم و هم چنین کاربرد آن را ذکر کردیم تا مخاطبان عزیز با دقت بهتر و بالاتری نسبت به تغییرات اساسی اقدام کنند و نیازهای خود را در  تلویزیون های شان اعمال کنند. برای این که تنظیمات شما در تلویزیون اعمال شود باید در آخرین مرحله آن را تایید کنید و در غیر این صورت با یک بار خاموش و روشن شدن تلویزیون هیچ تغییری در تلویزیون مشاهده نخواهید کرد. علاوه بر حالت نمایش تصویر و صدا دو کاربرد اساسی با دسترسی به این منوی مخفی انجام می‌شود که شامل حالت Hotel Mode و Hospitality می باشد. حالت Hotel Mode قابلیتی مربوط به کانال یابی تلویزیون است که در صورت فعالسازی آن قسمت جستجوی کانال ها در منوی اصلی حذف شده و کانال یابی متوقف خواهد شد. حالت Hospitality با فعالسازی آن دستیابی کاربران را برای تغییر تنظیمات و درهم رفتن حالت های تلویزیون توسط این منو محدود می کند.

سازندگان تلویزیون سامسونگ معمولاً در داخل سیستم عاملی که محصولات شان را به کار می‌ اندازد، یک منوی سرویس قرار می‌ دهند که از دید کاربر پنهان می‌ ماند، هم در گزینه‌ های پیکر بندی که روی صفحه ظاهر می‌ شوند و هم در کنترل از راه دور، زیرا برای استفاده در فنی آنها طراحی شده است.  در مورد تلویزیون های هوشمند سامسونگ ، دسترسی به آنها از طریق ترکیبی از کلید های روی ریموت کنترل انجام می شود. از  منوی مخفیانه تلویزیون سامسونگ می‌ توانید دستگاه را به مقادیر پیش فرض باز نشانی کنید، عملکرد بلوتوث را (در صورت موجود بودن) فعال کنید یا صدا را محدود کنید و بسیاری موارد دیگر. با این حال، فعال کردن گزینه های پیشرفته توصیه نمی شود، زیرا استفاده نادرست می تواند ضمانت تلویزیون را باطل کند. بدون مقدمه، راه ورود به منوی مخفی تلویزیون هوشمند سامسونگ را به شما نشان می دهیم. ایده آل ترین راه برای دسترسی به منوی سرویس تلویزیون سامسونگ، استفاده از کنترل از راه دور هوشمند است. با یک کنترل از راه دور، می توانید به راحتی تنظیمات تلویزیون خود را برای عملکرد مطلوب پیکر بندی کنید. دسترسی به منو بدون کنترل از راه دور امکان پذیر است اما ممکن است زمان ببرد. هر روشی که تصمیم به استفاده از آن دارید بستگی به حالت دسترسی ترجیحی شما دارد و به نظر می رسد بهترین کار برای شما باشد. همیشه به راهنمای منوی سرویس تلویزیون سامسونگ خود مراجعه کنید تا مطمئن شوید که روش انتخابی شما با مدل تلویزیون شما مطابقت دارد.

5/5 - (1 امتیاز)
بازگشت به لیست

دیدگاهی در مورد “آموزش باز کردن منوی مخفی تلویزیون سامسونگ – چگونه وارد منوی مخفی تلویزیون سامسونگ شویم؟

 1. Ali گفت:

  سلام خدمت کارکنان محترم سایت کالاچی واقعا آموزش کاربردی ای بود و کار من رو خیلی راحت راه انداخت و تونستم به راحتی موبایلم رو به تلویزیون وصل کنم.سربلند و پیروز باشید.

  1. yashar hosseini گفت:

   سلام دوست عزیز خیلی خوشحالیم که مطالب ما برای شما مفید واقع شده اند. حتما از سایر مطالب وبسایت هم دیدن کنید.

 2. سمیه گفت:

  سلام وقتتون بخیر تلویزیون من ال جی هست. این آموزش باز کردن منو مخفی برای تلویزیون های ال جی هم جواب گو هست یا نه؟

  1. yashar hosseini گفت:

   سلام دوست عزیز برای تلویزیون های ال جی آموزش مجزایی در سایت تدارک دیده شده که شما می توانید با استفاده از آن به راحتی منوی مخفی تلویزیون های ال جی را باز کنید.لینک زیر مربوط به این آموزش است:
   https://kalachibaneh.com/lg-hidden-menu/

 3. امیررضا گفت:

  سلام من چندتا از گزینه ها رو در این منو تغییر دادم و الان میخوام به حالت اولیه برگردونم ولی هر کاری میکنم نمیشه .ممکنه یه راهنمایی بکنید؟

  1. yashar hosseini گفت:

   سلام دوست عزیز مشکل شما با ریست فتوری کردن تلویزیون حل خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *