اطلاعات عمومی

مقایسه یخچال ساید بای ساید و دوقلو – فرق یخچال ساید و دوقلو چیست؟

مقایسه یخچال ساید بای ساید و دوقلو

هنگامی که بخواهید برای منزل خود یخچال خریداری کنید, مطمئناً سوالاتی ذهن شما را درگیر می‌کند. به دلیل تنوع بالایی که در مدل های یخچال وجود دارد, این سوال که آیا یخچال ساید بای ساید بهتر هستند یا دوقلو فکر می کنید؟ بدون شک هر یک از این یخچال ها ویژگی های مختص به خود را دارند و بر اساس شرایط زندگی افراد طرفداران مخصوص به خود دارند. یخچال فریزر های دوقلو از آنجایی که فروش بیشتری در بازار دارند افراد نسبت به خرید آنها اقدام می کنند. اما طرفداران ساید بای ساید نیز بسیار زیاد هستند و به دلیل آنکه مزایا و کاربردهای فراوانی دارند, در بین مشتریان فوق العاده محبوب می باشد. اکنون می خواهیم در مورد هر کدام از یخچال های ساید بای ساید و دوقلو ها توضیحات مربوطه را ارائه دهیم و بعد به مقایسه یخچال ساید بای ساید و دو قلو بپردازیم.

یخچال ساید بای ساید چیست؟

ممکن است برای شما جای سوال باشد که یخچال ساید بای ساید چیست؟ و چه مزایا و معایبی دارد؟ به صورت کلی یخچال ساید بای ساید دارای قفسه های بالا و پایین در دو طرف می باشند که یک طرف آن به عنوان فضای فریزر و طرف دیگر به عنوان یخچال عمل می کند. طراحی آن بدون شک, شیک و مدرن می باشد. سمت یخچال بزرگتر از سمت فریزر طراحی شده است. یخچال های ساید بای ساید به دلایل مختلف از جمله نسبت های نا متقارن و خطوط مدرن طرفداران خاصی از آن خود کرده اند. این ویژگی‌ها به این یخچال‌ها طراحی هوشمندانه‌ای بخشیده است که اکثر صاحب خانه‌ها آن را برای آشپزخانه‌های امروزی ترجیح می‌دهند. همچنین درب فریزر کوچک است و زیاد به بیرون تاب نخواهد خورد. این جزئیات کوچک می‌تواند مشکلات مختلف برنامه‌ریزی فضا را حل نماید, اگر یخچال های ساید بای ساید در کنار هم قرار بگیرند, فضای داخلی اضافی را فراهم می کنند. ساید بای ساید ها فضای ذخیره سازی زیادی فراهم می کند, اما فضای اضافی در فریزر وجود دارد و حدود 25 درصد فضای کمتری برای قسمت یخچال باقی می گذارد. به این معنا که, اگر راحتی یک تلگراف آب یا داخل در را ترجیح می دهید, ساید بای ساید برای شما مناسب نیست. اما بهترین یخچال برای منجمد کردن بسیاری از مواد غذایی و برای نگهداری باقیمانده غذا است. می توانید غذاهای یخ زده را در قفسه مرتب کنید, اما بیشتر قسمت های فریزر زیر سطح کمر قرار دارند و دسترسی به آخرین سبزیجات در پشت کشو را برای شما کمی سخت می‌باشد. ساید بای ساید ها معمولا دارای دو یا چهار درب هستند. شکل طراحی بدنه آنها بسیار زیبا و شیک بوده, ولی فضای ذخیره سازی آن به نسبت دوقلوها کمتر می باشد. امکانات جانبی بخچال ساید بای ساید آبسردکن و یخساز می باشند که کاربرد های زیادی برای مخاطبان به همراه می آورند. شرکت های ال جی, سامسونگ و… در زمینه تولید ساید بای ساید فوق العاده موفق عمل کرده اند و با قیمت و کیفیت مناسب در اختیار مخاطبان گذشته اند. شما می‌توانید دمای فضای درون یخچال های ساید بای ساید را به صورت دستی تعویض کنید.

مزایای یخچال ساید بای سایدمعایب یخچال ساید بای ساید
مصرف پایین انرژیقیمت نسبتا بالا
قفسه های بالا و پایین در دو طرفجابجا کردن سخت
طراحی شیک و مدرنتعویض کردن فیلتر تصفیه آب
اشغال فضای کمتر

مزایای یخچال ساید بای ساید

 مزایای یخچال ساید بای ساید سیار زیاد می باشند و در مقایسه با یخچال های سنتی و یخچال های بالا و پایین, سازماندهی و دسترسی شما به مواد غذایی بسیار راحت تر بوده و در این زمینه بسیار ارتقا یافته طراحی شده است.

1- خرید ساید بای ساید به شما کمک می کند تا به راحتی مواد غذایی را از بالا به پایین ذخیره سازی کنید و همچنین مواد و نوشیدنی هایی که بیشتر در دسترس شما قرار می گیرند را در بالا برای دسترسی آسانتر قرار دهید و نیازی به خم شدن برای گشتن وسایل روزمره خود ندارید. بنابرین ساید بای ساید حافظه بیشتری ارائه می دهند و ذخیره سازی را برای شما راحت می کند.

2-  درب های ساید بای ساید به نسبت یخچال های دیگر فضای کمتری جهت باز کردن نیاز دارند, بنابراین این نیز یکی از خاصیت بسیار عالی می باشد.

3- بیشتر ساید بای ساید های مدرنی که وارد بازار شده اند, دارای یک دستگاه پخش کننده آب و یخ در درب فریزر می باشند که جریان ثابتی از آب سرد و یخ ترد را برای خانواده و عزیزانتان فراهم می نماید.

4- ساید بای ساید ها دارای سبکی براق و جذاب هستند و دکوراسیونی متفاوت را به آشپزخانه شما می بخشند. بنابراین در مقایسه با یخچال های گذشته سبک ممتازی را ارائه می دهند و احساس تمیز و منظم بودن را به شما می بخشند.

5- یکی دیگر از مزایای یخچال های ساید بای ساید مصرف انرژی پایین آنها می باشد که در رده ی A قرار دارد. بنابراین ساید بای ساید ها توانسته اند تحول عظیمی را در بازار به وجود بیاورند و هر کاربری را در نگاه اول نسبت به خرید کردن وسوسه کند.

در صورتی که قصد خرید یخچال ساید بای ساید از بانه دارید, می توانید روی کالاچی حساب کنید.

مزایا و معایب یخچال ساید بای ساید

معایب یخچال ساید بای ساید

ممکن است معایب یخچال ساید بای ساید برای شما حائز اهمیت باشد و دوست داشته باشید که در مورد آنها اطلاعات کافی را داشته باشید بنابراین لازم به ذکر است که بدانید:

1- قیمت این یخچال ها نسبت به یخچالی دیگر بالاتر می باشد.

2- شما باید در بازه های زمانی خاص اقدام به تعویض کردن فیلتر تصفیه آب یخچال های ساید بای ساید نماید.

3- جابجا کردن ساید بای ساید ها به دلیل آن که سایز بزرگی دارند, تا حدی مشکل می باشد. اگر منزل خود را نداشته باشید و بعد از هر سال منزل خود را عوض میکنید, خرید این یخچال ها برای شما زیاد مناسب نیست. پس نباید ساید بای ساید ها را زیاد جابه جا کنید, چون ممکن است استایل زیبایی خود را از دست بدهد.

4- ساید بای ساید ها برای بسیاری از افراد انتخاب عالی هستند اما این واحدها کامل نمی باشد. یکی در مورد اندازه آن می باشد. چون برای اشپزخانه باریک ایده آل نیستند. از آنجایی که واحدهای سایدبای‌ساید قفسه های فراوانی دارند سازماندهی آسانی هم برای شما به ارمغان می آورند ولی ذخیره سازی اقلام بزرگ کاهش پیدا میکند با این وجود که در بیشتر مدل ها قفسه های یخچال قابل تنظیم می باشد.

یخچال دوقلو چیست؟

گزینه دیگری که می خواهیم مورد بررسی قرار دهیم, یخچال های دوقلو می باشند که ممکن است نسبت به خرید آنها زیاد فکر کنید و بخواهید که یخچال های دوقلو را برای آشپزخانه خود خریداری کرده و منزل خود را زیباتر نمایید. یخچال‌ دو قلو چیست؟ یخچال های  دوقلو تفاوت بسیار زیادی با ساید بای ساید ها ندارند. تنها برخلاف ساید بای ساید ها کاملا نزدیک یک دیگر به صورت جدا طراحی شده اند. یک بخش آن مربوط به یخچال و بخش دیگر آن مربوط به فریزر می باشد. بنابراین یخچال های دوقلو هم مشابه یخچال های ساید بای ساید می باشند. می توانیم بگوییم که دوقلوها فضای ذخیره سازی بسیار زیادی دارند و  بیشتر برای خانواده پر جمعیت مناسب میباشد. دوقلو ها می توانند میوه و سبزیجات مواد غذایی را برای مدت زمان زیادی نگهداری کنند. موتور و کمپرسور هر کدام از بخش های یخچال های دوقلو به صورت جداگانه طراحی شده اند و در صورتی که برای هرکدام مشکلی به وجود بیاید تنها کافیست کمپرسور و قطعات موتور آن را با هزینه بسیار کم و در کمترین زمان تعویض نمایید.

مزایای یخچال دوقلومعایب یخچال دوقلو
فضای ذخیره سازی زیاداشغال فضای زیاد
هزینه تعمیر پایینمصرف انرژی زیاد
قیمت مناسبسر و صدای بیشتر
فریزر بزرگ

مزایای یخچال دوقلو

مزایای یخچال دوقلو برای بانوان بسیار حائز اهمیت است و می خواهند که هنگام خریداری یخچال های دوقلو از این موارد اطلاع کافی را داشته باشند.

1- اگر به دنبال خرید یخچال با فضای بزرگ و مجزا میگردید, بهتر است یخچال فریزر دوقلو را انتخاب کنید. چون داخل این یخچال ها به نسبت یخچال های دیگر مکان بیشتر و بزرگتری جهت نگهداری مواد غذایی و همچنین فریزر کردن آنها وجود دارد. به صورت کلی می‌توانیم بگوییم یخچال های دوقلو جادار و بسیار بزرگ با فضای ذخیره سازی بزرگ هستند. قیمت آنها نیز بسیار مناسب تر و به نسبت کارایی که دارند بسیار ایده آل می باشند.

2- برای فریزر کردن مواد غذایی نیز فضای بزرگ و جاداری دارند و به نسبت یخچال های دیگری که فضای ذخیره سازی فریزر آنها کم می باشد, کاملا متفاوت تر طراحی شده است.

3- عمر و ماندگاری یخچال های دوقلو بسیار بیشتر است و برای سال های زیادی می توانید از یخچال های دوقلو استفاده کنید. تا حدی می توان گفت تنها یک بار در زندگی با خرید یخچال دوقلو زندگی تان سپری خواهد شد.

4- یخچال و فریزر در قسمت مختلف آشپزخانه قابل نگهداری هستند یعنی می توانید این دو قسمت ها را از یکدیگر جدا کنید و برای آزاد کردن فضای بیشتر و اشغال نکردن فضای زیاد می توانید این کار را انجام دهید. همچنین دکوراسیون آشپزخانه شما را تا حدی تغییر میدهد. با توجه به سابقه ای که در فروش یخچال های دوقلو داریم, لازم به ذکر است که بدانید تمام مشتریانی که این محصولات را خریداری کرده اند, نسبت به ذخیره سازی مواد غذایی هیچگونه گلایه ای نداشته اند.

5- همچنین می‌توان به فناوری‌های پیشرفته ای که در یخچال دوقلو دیده می‌شود اشاره کرد و به عنوان مزایای یخچال دوقلو رقم زد.

6- امکان اتصال شدن به شیر آب شهری, برخورداری از فیلترهای بهداشتی و بوگیر ضد ویروس و باکتری, همچنین دارای گارانتی برای کمپرسور کم مصرف و اینورتر دار آن, بهره برداری از کنترل سرمایش اتوماتیک, در صورت خراب شدن قطعات دستگاه چون موتور و کمپرسور یخچال ها از یکدیگر جدا از هزینه های کمتری برای تعمیر نیاز دارد, کشوهای جداگانه جهت نگهداری میوه و سبزیجات و… از جمله مزایای دیگر یخچال دوقلو می باشند.

در صورتی که قصد خرید یخچال دوقلو از بانه دارید, می توانید روی کالاچی حساب کنید.

مزایا و معایب یخچال دوقلو

معایب یخچال دوقلو

1- خرید یخچال دوقلو برای افرادی که آشپزخانه آنها کوچک است, اصلا توصیه نمی شود. چون اندازه یخچال های دوقلو بزرگ طراحی شده است و ممکن است مکان بیشتری را به نسبت یخچال های دیگر نیاز داشته باشد. معایب یخچال فریزر دوقلو می‌تواند همین اندازه بزرگ آن باشد, از انجایی که یخچال های دوقلو از یکدیگر جدا می شوند اما با وجود این نیز در آشپزخانه هایی که فضای آنها کوچک است, اصلا مناسب نخواهد بود و زیبایی خود را از دست خواهد داد.

2- مصرف برق و انرژی یخچال دوقلو علت آنکه دو عدد موتور برای آنها طراحی شده است نسبت به یخچال های دیگر بیشتر است.

3- خراب شدن فن و برد یخچال های دوقلو هدی رایج است ولی با پیشرفت تکنولوژی این مشکلات کمتر دیده می شود. ولی وجود مشکلات مربوط به نشت گاز و یا شکسته شدن لوله ها در یخچال های دوقلو تا حدی گزارش می شوند. در ضمن صدای عملکرد فریزر یخچال های دوقلو نسبت به مدل های دیگر بیشتر است.

مقایسه یخچال ساید بای ساید و دوقلو

اگر به توضیحاتی که در بالا اشاره کردیم بسنده نمی کنید و می خواهید قبل از خرید یخچال فریزر توضیحات کلی تری را از مقایسه ساید بای ساید با یخچال های دوقلو داشته باشید, تمامی مواردی را که در پایین ذکر می کنیم در نظر بگیرید و بعد نسبت به خرید محصول مورد نظر خود اقدام کنید. تا محصولی را انتخاب نمایید که برای یک عمر قابل استفاده باشد و متناسب با شرایط زندگی شما بهترین جواب دهی را به ارمغان بیاورد. اگر دوست دارید مواد تازه زیادی را در دسترس داشته باشید یا اگر اغلب ظروف بزرگ را نگهداری می کنید, ممکن است بهترین یخچال فریزر, دوقلو ها باشد. یخچال های دوقلو دارای ظرفیت فریزر بیشتری است و به شما امکان می دهد اقلام تازه و یخ زده را در سطح چشم نگهداری کنید. هر دو نوع یخچال و فریزر در اعماق استاندارد یا متضاد و همچنین در سبک نصب مستقل یا توکار موجود هستند. هر دوی آنها تمایل دارند بیشترین ظرفیت کلی را در مقایسه با سایر پیکر بندی‌ ها همراه با ویژگی‌ها و تکمیل های برتر ارائه دهند. اینکه یخچال ساید بای ساید یا دوقلو ها برای شما بهتر است, بیشتر به این بستگی دارد که کدام چیدمان فرآیند ساخت شما را به بهترین نحو ممکن می کند. یخچال‌های دو قلو و یخچال‌های ساید بای ساید هر دو نوآوری‌های زیادی برای نگهداری مواد غذایی تازه همراه با بیرونی براق و مدرن ارائه می‌دهند. اکنون می خواهیم به بررسی مقایسه یخچال ساید بای ساید با دوقلو بپردازیم. با این راهنما از جمله قیمت, اندازه, ویژگی ها و ظرفیت بیشتر بدانید.

در صورتی که قصد خرید یخچال از بانه دارید, می توانید روی کالاچی حساب کنید.

مقایسه قیمت یخچال ساید و دوقلو

با توجه به آنکه یخچال های ساید بای ساید و دوقلو ابعاد آن ها متفاوت طراحی شده است و  تکنولوژی های به کار رفته در آن ها گوناگون است, بنابراین نسبت به سایر لوازم خانگی قیمت بالاتری دارند. برای آن که در مورد قیمت این دو مدل یخچال اطلاع پیدا کنید, در فروشگاه اینترنتی کالاچی قیمت تمامی این مدل ها موجود است. قیمت یخچال های ساید بای ساید به نسبت قیمت دوقلوها بیشتر می باشد, ممکن است برای شما جای سوال باشد که چرا قیمت آنها بیشتر است؟ دلیل این تفاوت این است که تکنولوژی ها و امکاناتی که برای یخچال های ساید بای ساید در نظر گرفته شده‌اند در بیشتر یخچالهای دوقلو دیده نمی شود. بنابراین قیمت آنها بیشتر تعیین شده است. پس پیش از همه چیز بودجه خود را تعیین کنید و با توجه به بودجه ای که دارید نسبت به خرید مدل هایی که در سایت کالاچی وجود دارند اقدام کنید تا خریدی هوشمندانه داشته باشید

مقایسه قیمت یخچال ساید و دوقلو
قیمت یخچال ساید بای ساید بهتر است یا دوقلو؟

مقایسه ظرفیت یخچال ساید و دوقلو

یکی دیگر از مواردی که در مقایسه یخچال دوقلو و ساید بای ساید بسیار حائز اهمیت است و باید به آن بپردازیم ظرفیت آنها است. اگر خانواده شما پرجمعیت است, یخچال فریزر های دوقلو برای شما گزینه مناسبی می باشد, چون ابعاد بزرگتری دارد و فضای ذخیره سازی آن نیز بیشتر است. ولی اگر جوانی هستید که  فرزندان کمی دارید خرید ساید بای ساید  گزینه مناسب تری می باشد, چون ظرفیت آنها در مقایسه با دوقلوها کمتر است. برای آنکه یخچالهای ساید بای ساید, یخچال و فریزر آن‌ ها مشترک می باشد, بنابراین موتور بزرگ تری دارند و در این صورت ظرفیت یخچال کاهش پیدا کرده است. ولی در دوقلوها چون هر کدام به صورت جداگانه موتور مخصوص به خود را دارند و اندازه آن کوچکتر می باشد, در نتیجه ظرفیت آن ها بزرگتر است.

مقایسه ظرفیت یخچال ساید و دوقلو
ظرفیت یخچال ساید بای ساید بیشتر است یا دوقلو؟

مقایسه مصرف برق یخچال ساید و دوقلو

مصرف انرژی برای کاربران در اولویت قرار دارد و تمایل به خرید محصولاتی دارند که هزینه‌های جاری خانه را کاهش دهد و پول قبض برق شما را مدیریت نماید. بنابراین اگر در مورد یخچال دوقلو و ساید بای ساید می خواهید نحوه مصرف انرژی آن را بدانید. به صورت کلی اگر گرید مصرف انرژی محصول روی A قرار گرفته باشد, آن وسیله خیلی عالی بوده و مصرف انرژی آن پایین می باشد.  بنابراین فراموش نکنید که یخچال های دوقلو چون دارای دو موتور جداگانه هستند, اگر کم مصرف هم باشد, باز مصرف انرژی آن بالا خواهد رفت. پس می‌توانیم بگوییم که مصرف انرژی در یخچال های دوقلو نسبت به ساید بای ساید ها بیشتر است. ولی باز جزو محصولات کم مصرف قلمداد شده اند چون رده ی انرژی ان ها A میباشد.

مقایسه مصرف برق یخچال ساید و دوقلو
مصرف برق یخچال ساید بای ساید کمتر است یا دوقلو؟

مقایسه امکانات یخچال ساید و دوقلو

فناوری ها و امکاناتی که داخل یخچال های ساید و دوقلو وجود دارد, متفاوت هستند.  همانگونه که در بالا اشاره کردیم از نظر امکانات و فناوری ساید بای‌ ساید ها به نسبت دوقلوها است, امکانات بیشتری دارند و به صورت پیشرفته تر وارد بازار شده اند.

مقایسه امکانات یخچال ساید و دوقلو
امکانات یخچال ساید بای ساید بیشتر است یا دوقلو؟

یخچال ساید بای ساید بخریم یا دوقلو؟

اکنون با توجه به توضیحاتی که ارائه داده شد و مقایسه هایی که در مورد یخچال های ساید بای ساید و دوقلو انجام شد. ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که یخچال ساید بای ساید بخریم یا دوقلو؟ ما درباره ویژگی های هر کدام از این یخچال ها به صورت کامل توضیحات را ارائه دادیم. پس اگر هزینه زیاد برای شما مهم نیست و در یک جا مستقر هستید و کم جابه جا خواهید شد و تمایل به داشتن فناوری های پیشرفته هستند و میخواهید از تکنولوژی های مدرن دنیا بهره مند شوید, ساید بای ساید ها گزینه ای مناسب می باشند. ولی اگر نمی‌ خواهید زیاد هزینه کنید و فضای بیشتری در قسمت های فریزر نیاز دارید, یخچال های دوقلو را انتخاب کنید. پس به صورت کلی بحث این است اگر نیازمند محصولات پیشرفته و مدرن هستید و اعضای خانواده شما کم می باشد و همچنین هزینه برایتان مهم نیست ساید بای ساید ها گزینه ی اول است. ولی اگر زیاد تجملات برای شما مهم نیست و تنها می خواهید ذخیره سازی مواد غذایی تان را انجام دهید. دوقلو ها را خریداری کنید. در بین یخچال های ال جی و سامسونگ که جزو پر فروش ‌ترین های موجود در بازار هستند. در فروشگاه اینترنتی کالاچی ضمانت تمام این مدل ها وجود دارد و تمام مدل های ال جی و سامسونگ موجود می باشند. پس اکنون بسیار راحت می‌توانید نسبت به خرید آنلاین خود اقدام کنید.

اگر تجربه خرید یخچال ساید بای ساید یا دوقلو و یا هر گونه سوال و نیاز به مشاوره دارید, می توانید در کامنت ها آن را بیان کنید.

برای مقایسه یخچال ساید بای ساید و دوقلو چیکار کنیم؟

شما می توانید کامل ترین مقایسه بین یخچال ساید و دوقلو را اینجا بخوانید و تصمیم نهایی خود را با اطمینان بگیرید.

مزایا و معایب یخچال ساید بای ساید چیست؟

مزایای یخچال ساید بای ساید مواردی همچون طراحی مدرن, مصرف انرژی و … هستند. از معایب ساید بای ساید هم می توان به قیمت بالاتر و جابجایی سخت تر اشاره کرد.

مزایا و معایب یخچال دوقلو چیست؟

مزایای یخچال دوقلو قیمت مناسب و فریزر بزرگ است. معایب دوقلو هم سر و صدای بیشتر و امکانات کمتر است. بررسی دقیق تر در وبسایت کالاچی صورت گرفته است.

یخچال ساید بای ساید بخریم یا دوقلو؟

این مورد بستگی به عواملی همچون بودجه ی شما, جمعیت خانواده, دکوراسیون اشپزخانه و … دارد. ما می توانیم شما را به صورت رایگان و کامل راهنمایی کنیم.

4/5 - (1 امتیاز)
بازگشت به لیست

دیدگاهی در مورد “مقایسه یخچال ساید بای ساید و دوقلو – فرق یخچال ساید و دوقلو چیست؟

  1. شبنم مردانی گفت:

    طبق مقایسه ای که که بین یخچال ساید و دوقلو انجام دادید کدوم یکی رو برای یک خانواده 3 نفره پیشنهاد میکنید؟

    1. yashar hosseini گفت:

      یخچال های ساید بای ساید معمولا برای خانواده های کم جمعیت بهتر هستند هر چند که بازهم نمیشه یه حکم کلی داد و این بستگی به نحوه استفاده خودتون از یخچال داره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.