آموزش تلویزیون

آموزش باز کردن منوی مخفی تلویزیون ال جی – چگونه وارد منوی مخفی تلویزیون ال جی شویم؟

چگونه وارد منوی مخفی تلویزیون ال جی شویم؟

منوی مخفی تلویزیون ال جی

برخی از تلویزیون های دیجیتالی که وارد بازار شده‌اند و توسط برند ال جی ساخته شده اند, دارای منوی مخفی هستند که برای تعمیر کاران بسیار کاربرد دارند و حالتی پنهان دارند. ما به صورت کلی در این مطلب قصد داریم روش هایی که شما می توانید وارد منوی مخفی تلویزیون ال جی شوید را ذکر کنیم.  در صورتی که در منزل خود از تلویزیون ال جی استفاده می کنید لازم است که این مطالب را به صورت کامل بدانید.

منوی مخفی تلویزیون ال جی چیست؟

لازم است بدانید منوی مخفی تلویزیون چیست؟ و این قابلیت چه کاربردی دارد؟ همه‌ ی ما می دانیم که تلویزیون های ال جی از محبوبیت بالایی برخوردارند و جایگاه پیشتازی را در میان تجهیزات تصویری و صوتی به خود اختصاص داده اند. هر تلویزیون ساخت هر برندی که باشد شامل سری از تنظیمات است که قابل تغییر است تا کاربران عزیز بسته به سلایق خود تنظیمات مربوط به نمایشگر را تغییر دهند و اختیار تلویزیون خود را در دست داشته باشند. تلویزیون های ال جی علاوه بر دارا بودن تنظیمات ساده داخلی قابلیتی دارند که به آن منوی مخفی تلویزیون می گویند.

اگر تصمیم به خرید تلویزیون دارید, می توانید به صفحه قیمت تلویزیون ال جی در بانه مراجعه کنید.

منوی مخفی تلویزیون گزینه ای پیشرفته است که اغلب کاربران از آن بی خبر هستند. این منو تنظیمات بخش اصلی دستگاه است که قابلیت های توانمندی برای تنظیم شدن بهتر تلویزیون در آن جای گرفته است اما این منو همان طور که تعریف شده است از دید کاربر مخفی است و در ابتدا نمی تواند به آن دسترسی داشته باشد. اما با یادگیری و مطالعه ی این مقاله اطلاعات جامع و کاربردی را برای دستیابی به این فهرست عالی را به مخاطبان می‌ دهیم.  تنظیمات کاربردی این منو بیشتر برای متخصصین و تکنسین های فنی کارایی دارد چون افراد ماهر این توانایی را دارند تا از طریق این منو تنظیماتی مانند تصویر, صدا, رنگ و نرخ فریم و طول عرض تصویر را دگرگون کنند و در صورت نیاز بهترین حالت صدا و تصویر را روی تلویزیون اعمال کنند. بدیهی است با دستکاری ماهرانه و عوض کردن تنظیمات مربوط به این منو بسته به نیاز کاربران خروجی تلویزیون های ال جی تصاویر و صدای جذابی می باشد که مطابق خواسته‌ی کاربران به صورت بهینه پخش خواهد شد.

کاربرد منوی مخفی تلویزیون ال جی

امکانات موجود در منوی مخفی تلویزیون مربوط به تنظیم پارامتر های اصلی و مهم دستگاه است که بسیار زیاد می باشند و با تغییر پیشرفته و مناسب آن سرویس دهی و حالت های متنوع نمایشگر بسیار خاص می شود. با دستیابی به این منوی مخفی می توانید بی نظیر ترین تنظیمات را در بخش تصویر, صدا, سیستم عامل و موارد دیگر اعمال کنید و تنظیمات تلویزیون را مطابق نیاز خود بهینه سازی کنید. کاربرد منوی مخفی تلویزیون ال جی دست کاربر را در تغییر تنظیمات خوب و بهتر باز می کند.

بالا بردن کیفیت تصویر تلویزیون ال جی

 • بالا بردن کیفیت تصویر تلویزیون ال جی

از راه این منو می توانید به بخش تصویر دست پیدا کنید. بخش تصویر متریال اصلی تلویزیون است که شامل قسمت های مهم و مجزا می باشد و با تغییر در آن می توانید کیفیت تصویری را ارتقاء دهید. بخش تصویر تلویزیون های ال جی شامل تنظیماتی مربوط به طول و عرض و ارتفاع تصویر, شدت و روشنایی نور پس زمینه, نسبت کنتراست, شفافیت و وضوح, عمق و میزان غلظت رنگ‌ ها, تعادل نقاط روشن و تیره و … می‌ باشد که با دستیابی به تنظیمات مربوط به آن در این منو کوچک ترین جزئیات تصویری را می توانید تغییر دهید.

بالا بردن کیفیت صدا در تلویزیون ال جی

 • بالا بردن کیفیت صدای تلویزیون ال جی

منوی مخفی در بخش مربوط به صوت های تلویزیون نیز امکاناتی متعددی در زمینه ی با کیفیت ترین صدا اعمال می‌ کند و شامل  تنظیمات اکولایزرها, حجم و تعادل صدای پخش شده وضعیت و کیفیت خروجی صدا,  بازدهی و قدرت بخشیدن به بیس صدا می باشد و اجازه تنظیم بهتر این حالت را به کاربران می‌دهد.

آپدیت سیستم عامل تلویزیون ال جی

 • آپدیت سیستم عامل تلویزیون ال جی

کاربرد دیگر منوی مخفی تلویزیون ال جی در بخش نرم افزار اصلی تلویزیون های ال جی یعنی سیستم عامل آن است و شما از طریق این منو می توانید ورژن سیستم عامل خود را از طریق به روز رسانی های متعدد ارتقاء دهید. شرکت ال جی در تولیدات خود مدام در تلاش است تا هوشمند بودن  و جدید بودن تلویزیون خود را با ارتقاء سیستم عامل و به روز رسانی نسخه مربوط به آن حفظ نماید. بنابراین شما مخاطبان می‌ توانید با دسترسی به این منوی مخفی هر بار سیستم عامل مربوط به تلویزیون خود را تازه‌ تر کنید و تجربه ی فوق العاده‌ تری از خدمات تلویزیون داشته باشید. کاربران عزیز بهتر است به روز رسانی سیستم عامل تلویزیون خود را زود به زود در بازه ی زمانی خاصی انجام دهید تا همیشه محصولی نوین و مجهز در خانه خود داشته باشید.

 • سایر قابلیت های منوی مخفی LG

از قابلیت های دیگر که توسط منوی مخفی تلویزیون می‌ توانید به آن دست پیدا کنید قابلیت Hotel Mode و Golden Eye می باشد. از راه فعالسازی حالت Hotel Mode کانال یابی تلویزیون های ال جی متوقف خواهد شد. با فعال سازی قابلیت Golden Eye در منوی مخفی تلویزیون ال جی روشنایی تلویزیون بر اساس محیط تنظیم می‌شود.

روش باز کردن منوی مخفی تلویزیون ال جی

روش باز کردن منوی مخفی تلویزیون ال جی

جهت تنظیم کردن ویژگی های ساختاری مربوط به تلویزیون های ال جی  به منوی که به صورت کلی برای آن لحاظ شده است, دسترسی پیدا کرده و تنظیمات مربوطه را اعمال نمایید. اما به جز این که تلویزیون ال جی دارای منوی اصلی است. منوی دیگری هم دارد که به صورت مخفی در تلویزیون قرار داده شده است. در صورتی که وارد منوی مخفی تلویزیون ال جی می شوید می توانید به تنظیمات نسبتا پیشرفته تری دسترسی داشته باشید. منوی مخفی تلویزیون های ال جی بیشتر برای تعمیر کاران و همچنین تکنسین فنی سودمند می‌ باشد ولی به صورت کلی می توانید از طریق منوی مخفی تنظیمات رنگ, صدا, ارتفاع و عرض تصاویر و همچنین بسیاری از ویژگی های دیگر را تغییر دهید.

با بازدید از صفحه قیمت تلویزیون در بانه , به جدیدترین تلویزیون های بازار بانه با قیمت پایین دسترسی خواهید داشت.

به صورت کلی سه عدد روش وجود دارد که شما بتوانید به منوی مخفی تلویزیون ال جی دسترسی داشته باشید. پس با آن دقت بیشتر نسبت به این روش ها اقدام کنید چون در صورتی که ناشیانه تلویزیون را دستکاری نمایید, ممکن است با افت کیفیت ساختاری تلویزیون رو به رو شوید. در صورتی که تغییراتی را بر روی تلویزیون اعمال کردید و بخواهید آنها را حذف کنید, می توانید تلویزیون را خاموش و روشن نمایید.

 1. در روش اول که جزو رایج ترین روش ها است می توانید دکمه ok موجود در ریموت کنترل و همچنین پنل تلویزیون به صورت همزمان فشار دهید و مدت زمان فشار دادن را 5 تا 7 ثانیه نگه دارید در این صورت منوی مخفی تلویزیون نمایان میشود.
 2. در روش دوم برای آنکه منوی مخفی تلویزیون ال جی شما ظاهر شود, می توانید دکمه ok و همچنین دکمه کاهش صدا موجود در ریموت کنترل تلویزیون را فشار دهید به این کار را در مدت 15 ثانیه ادامه دهید تا منوی مخفی تلویزیون ظاهر شود.
 3. در روش سوم می توانید به صورت همزمان در ریموت کنترل و پنل تلویزیون دکمه منو را فشار دهید در این صورت وارد قسمت منوی مخفی تلویزیون خواهد شد.

رمز منوی مخفی تلویزیون ال جی

رمز منوی مخفی تلویزیون ال جی

هنگامی که منو روی صفحه تلویزیون ظاهر شد, دکمه ها را رها کنید. برای مثال برخی از مدل های تلویزیون ممکن است از شما رمز عبور بخواهند.

رمز عبور 0000 با اکثر تلویزیون ها کار می کند. اگر اینطور نیست, می‌توانید کد های دیگری مانند 7777 , 0413 , 8743, 8878 , یا 8741 را امتحان کنید .

پس از وارد کردن رمز عبور صحیح, به منوی سرویس دسترسی پیدا می کنید و می توانید تغییرات دلخواه را انجام دهید. به بیان دیگر میتوانید سطح صدای تلویزیون, انتخاب USB تلویزیون اولین نسخه سیستم عامل آن را تغییر دهید.

چگونه وارد منوی مخفی تلویزیون ال جی شویم؟

هنگامی که وارد منوی مخفی تلویزیون ال جی می شوید امکان فعال کردن گزینه های زیادی وجود دارد که از جمله آنها می توان به گزینه golden eye اشاره کرد به کمک این قابلیت تلویزیون شما با توجه به میزان روشنایی محیط اطراف کنتراست روشنایی خودش را به صورت خودکار تنظیم می نماید. در صورتی که نور موجود در محیط کم باشد تلویزیون ال جی به صورت خودکار روشنایی نمایشگر را افزایش میدهد. و برعکس در صورت زیاد بودن نور محیط روشنایی صفحه نمایش خود را کاهش میدهد.

به کمک این منوی مخفی می توانید به درایو usb نیز دسترسی پیدا کنید و با فشار دادن دکمه 1 این تنظیمات  فعال خواهد شد. در صورتیکه usb را به درایو usb که در قسمت پشت تلویزیون قرار دارد, متصل نمایید. تلویزیون می تواند آن را شناسایی کند و محتوایی که در آن قرار دارد را برای شما را نمایش دهد. توسط منوی مخفی و وارد شدن به آن, که در بالا به صورت کامل توضیح دادیم, می توانید حالت hotel mode را فعال نمایید. این حالت این امکان را به وجود می‌آورد که هیچ کس نمی تواند کانال های تلویزیون را اسکن و جستجو نمایید. نمایندگی تلویزیون ال جی علاوه بر قرار دادن این قابلیت های بی نظیر در تلویزیون های ال جی میتواند هر مشکلی که برای تلویزیون به وجود بیاید را در بالاترین سطح رفع کند.

از آنجایی که در این صفحه به چگونگی دسترسی پیدا کردن به منوی مخفی تلویزیون ال جی پرداختیم در صورتی که هرگونه سوالی داشتید و با مشکل برخورد کردید, و یا اگر در این زمینه سوالی داشتید, می توانید نظرات خود را برای ما کامنت کنید و  با کارشناسان کالاچی تماس حاصل فرمایید.

4/5 - (1 امتیاز)
بازگشت به لیست

دیدگاهی در مورد “آموزش باز کردن منوی مخفی تلویزیون ال جی – چگونه وارد منوی مخفی تلویزیون ال جی شویم؟

 1. علی غلامی گفت:

  سلام من کارهایی که گفتین رو انجام دادم ولی هیچ منوای باز نشد.

  1. yashar hosseini گفت:

   دوست عزیز احتمالا یا مراحل را به درستی و به ترتیبی که گفته شده انجام نداده اید و یا اینکه مدل تلویزیونتون قدیمی هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.